Toyota GT86 | AUTA PRO RADOST

Japonci znovu vynalezli sportovní auto pro nadšence. Zariskovali a místo maximálních výkonů a rychlosti se soustředili na ovladatelnost. A protože se dneska hodně mluví i o driftování, na kompaktní sporťák nazuli pneumatiky z Toyoty Prius, takže díky tomu může tohle auto dovádět i v legálních rychlostech. Je to pravděpodobně nejzábavnější auto na současném trhu, které vás ještě naučí řídit.


VIDEO: Toyota GT86 jede se svými předky
Japonská automobilka Toyota se konečně po dlouhých letech odhodlala vyrobit skutečně zajímavé a sportovní auto (i když společně se Subaru) a neváhá nám připomenout, že než se začla plně zaobírat Yarisy, Priusy a Aurisy, vyráběla také pár opravdu řidičsky zajímavých aut. Ovšem jestli je nová Toyota GT86 skutečně hodna sdílet trať i s takovými ikonami, jako byla legendární Corolla AE86, to se s dovolením rozhodneme, až se nám novinka dostane do redakčních spárů...
Autotube.cz | Vydáno: 03.01.2012
Toyota znovu objevila druh auta, který před několika lety už vymřel – primitivní syrový sporťák. Jak si ale poradí s českou silnicí?
Autoweb.cz | Vydáno: 03. 12. 2012 v 07:00
Toyota GT86 vs BMW M3 (E46)
Je fér srovnávat dvanáct let starý bavorák s novou Toyotou, jejichž jediným společným znakem je koncepce pohonu? Ale když je venku tak krásně...
Autoweb.cz | Vydáno: 24. 12. 2012 v 08:20
Toyota GT 86 bez střechy odhalena
V Jihoafrické republice se podařilo nafotit Toyotu GT 86 bez střechy. Dočkáme se odhalení sériové verze za pár týdnů v Ženevě?
Autoweb.cz | Vydáno: 18. 02. 2013 v 08:15