Seat Leon | AUTA PRO RODINU

Do třetice modulární platforma MQB, kterou kromě Octavie a Golfu využívá i nový Leon. Stejně tak, jak je nový Leon moderní uvnitř, je moderní i navenek. Jako vůbec poprvé se můžete v kompaktní třídě setkat s plně diodovými světlomety a dalšími bezpečnostními a zábavními systémy. Motory se nikterak neliší od koncernových sourozenců, nejlevněji Leon pořídíte s benzínovou dvanáctistovkou o výkonu 85 koní, španělský temperament však naplno rozproudí až některá ze silnějších motorizací, třeba 1.8 TSI s výkonem 180 koní.


VIDEO: Nový Seat Leon (CZ)
Zcela nový Seat Leon rozhodně nezapře svého předchůdce, jeho tvary jsou spíše evoluční, ale podle automobilky je to skutečně zcela nové auto. Jako nejzajímavější údaj se nám jeví 90 kg, o kterých oproti své minulé verzi zhubnul, přestože má delší rozvor. Nechybí mu moderní prvky jako LED světlomety, dvoubarevná palubní deska a celá škála elektronických pomocníků. V přídi lze očekávat kompletní koncernovou nabídku pro tento segment, všechny motory budou přeplňované a s přímým vstřikováním paliva.
Autotube.cz | Vydáno: 30.08.2012
Seat Leon a Toledo na českém trhu
Španělský výrobce představil na českém trhu svoje dva stěžejní modely Leon a Toledo. Kromě atraktivnějšího designu přináší i moderní koncernovou techniku.
Autoweb.cz | Vydáno: 12. 02. 2013 v 14:05
Seat Leon přichází na český trh
Od roku 1999 se prodalo tohoto hatchbacku na 1,2 milionu vozů. Jak se bude prodávat třetí generace?
Autoweb.cz | Vydáno: 08. 12. 2012 v 17:00
Nový Seat Leon se ukázal na oficiálních fotkách
Na internet unikl oficiální set fotografií nového modelu, včetně sportovně střižené verze FR. Seat dal definitivní sbohem zakulaceným tvarům.
Autoweb.cz | Vydáno: 16. 07. 2012 v 07:05