Mazda CX-5 | AUTA PRO VOLNÝ ČAS

Kompaktní SUV od Mazdy bylo vůbec prvním sériovým autem, které dostalo do vínku všechny technologie SkyActiv. Jde o soubor vlastností, které snižují spotřebu bez ohledu na to, zda ve válcích vybuchuje nafta, nebo hoří benzín. Když k tomu přidáte líbivé tvary designového jazyka KODO, není se co divit, že si CX-5 získala velké sympatie za tak krátké působení na trhu. Pod kapotou může pracovat benzínový motor o výkonu 160 nebo 165 koní. Myslelo se však i na dieselové jednotky, ty zastupují motory s výkonem 150, respektive 175 koní.


VIDEO: Reklama na Mazdu CX-5
Tohle je jedna z mála reklam, která alespoň začíná upřímně a pravdivě. Ano, crossovery jsou vozy plné kompromisů, se kterými je třeba se vypořádat. Jestli se to podaří v případě nové Mazdy CX-5, to se dozvíme až budeme mít šanci se v ní projet, každopádně automobilka si docela věří. Pokud se vyznáte v amerických televizních seriálech ze sedmdesátých let, poznáte ve stylu téhle reklamy skrytý odkaz na sérii The Six Million Dollar Man o bývalém astronautovi s bionickými implantáty. Jakou to má souvislost s malým SUV od Mazdy, to ovšem opravdu netušíme.
Autotube.cz | Vydáno: 06.04.2012
Mazda CX-5: První jízdní dojmy
Kompaktní japonské SUV s atmosférickým benzínovým motorem jako ukázka moderního inženýrství a inovativní technologie? Ano!
Autoweb.cz | Vydáno: 08. 05. 2012 v 06:00
SUV Mazda CX-5 živě - má se Yeti bát?
Mazda ukázala kompaktní SUV CX-5, která bude komplikovat život Škodě Yeti. Pomůže japonskému autu na výsluní nový efektivní diesel?
Autoweb.cz | Vydáno: 14. 09. 2011 v 07:40
Nová Mazda CX-5 nabídne revoluční diesel
Mazda ve Frankfurtu představí nový crossover, který dostane novou generaci vznětových i zážehových motorů s nízkými emisemi.
Autoweb.cz | Vydáno: 02. 08. 2011 v 12:00